Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Cyklistické tretry

Jak vybrat cyklistické tretry?

Před koupí cyklistických treter je třeba si položit několik základních otázek. Jaký typ treter budu požadovat, s jakým zapínáním, s jakou podrážkou. Je třeba si dát pozor na kompatibilitu s našimi pedály apod.

Rychlé odkazy:
Zimní cyklistické tretry

MTB tretry
Nejoblíbenější cyklistické tretry

Odkazy na tretry osvědčených výrobců: Shimano, Lake, Exustar, Time

 

Jaký typ tretry zvolit?

Jestliže jste cykloturisté, jezdíte na pohodu, pohybujete se v terénu volte tretry do terénu tzv. boty MTB typu. Na výběr máme ještě z treter tzv. silničních, ty jsou ale vhodné opravdu jen pro silniční cyklistiku.

 

Jaké zapínání zvolit?

Turisté a nenároční jezdci zvolí zapínání pomocí tkaniček, náročnější a výkonnostní jezdci pomocí suchých zipů a ty nejnáročnější kombinaci suchých zipů a přezky.

 

Jakou podrážku zvolit?

Turisté a nenároční jezdci zvolí podrážku klasickou gumovou, výkonnostní jezdci zvolí podrážku zpevňovanou sklenými vlákny, plastovou a ty nejnáročnější zvolí tretry s karbonovou podrážkou.

 

Pozor na kompatibilitu s nášlapnými pedály!

I když v dnešní době již není kompatibilita takový problém, informujte se u prodejce treter jestli rozteč děr na podrážce je kompatibilní s vašimi nášlapnými pedály na kole. V rámci MTB treter by měla být zaručena téměř 100% kompatibilita. Silniční tretry nelze používat s MTB pedály a naopak. U silničních treter je třeba se o kompatibilitu zajímat více, protože existuje více systému uchycení kufru (plastový kus, kterým se připnete do nášlapného pedálu).

 

Jaké speciální tretry se vykytují na trhu?

Na trhu se můžeme setkat s tretrami do zimního počasí, jedná se o zateplené trety, ve kterých se nechá jezdit i za velice nízkých teplot. Naopak se můžeme setkat se speciálními sandály, které jsou vhodné například na dojížděni k vodě. Dále se můžeme setkat s tretrami určenými speciálně pro ženy.Vybrat Cyklistické tretry podle parametrů

 

Porovnat cyklistické tretry